Nur Tanesi Anaokulu olarak avrupada bir çok sistemin (Montessöri,reji,valdorf…) İncelenerek, bizim kültürel yapımıza uygun olan yönlerinden oluşan  MULTİBEM EĞİTİM SİSTEMİNİ  kullanıyoruz. Bu sistem  okul öncesi çocuğunun kazanması gereken davranışların bir takım nesne ve varlıklarla duyulara  hitap edilerek verilmesiyle ifade edilebilir.

Öğretmen materyal sandığı, konu afişleri,koleksiyon defteri ve çeşitli araç gereçlerin kullanıldığı sistemde amaç çocukların eğlenerek,görerek, koklayarak,dokunarak öğrenmelerinin sağlanmasıdır. Bu şekilde çocukların farkındalıkları geliştirilmektedir.Mesela; havuç konusu işlenirken; havuçla ilgili Türkçe dil etkinlikleri,havuçla matamatik(çember,daire kavramı) havucun kimyası, havuçtaki vitaminler, havuçla sanat, havucun komşuları…vs… konularına girilmektedir.

İNGİLİZCE EĞİTİMİMİZ

Nur Tanesi Anaokulu’nda  İngilizce eğitiminde görselliğe dayalı kalıcı bir öğretim amaçlamaktadır. Kullanılan görsel materyaller, anlatılan dramalar,oynanan oyunlar ve dinlenilen  şarkılarla derslerden en yüksek verimin alınması temel alınmıştır. Doğru telaffuzla kelimelerin öğretilmesine ayrı bir ehemmiyet verilmektedir.

JİMNASTİK

Koordinasyon parkurları kurarak bütün kaslarımızı ve dikkatimizi geliştiren çalışmalar yapıyoruz. Temel  jimnastik hareketlerini yaparak sağlıklı bir yaşama adım atıyoruz. Bol bol sıçramalarla bacak kaslarımızı kuvvetlendiriyoruz.

FİZİKSEL ŞARTALARIMIZ

Geniş bahçemiz,mini evcil hayvan parkımız, minik çiftçilerimize hizmet veren  ekim alanlarımız ile NUR TANELERİMİZİN doğal ortamlara olan özlemlerini bir nebze olsun gidermek istiyoruz.

200 kişilik yemekhanemiz, kapalı spor salonumuz, özel mobilya karyolalı yatakhanemiz ile yavrularımızın her türlü fiziksel ihtiyaçlarını en güzel şekilde karşılamayı amaçladık.

Estetik olarak düzenlenmiş geniş sınıf alanlarımız donanımlı fen ve sanat laboratuarımız ile yeni eğitim öğretim yılında 2. Binamızla NUR TANELERİMİZE hizmet  vermekten onur duyarız…